Noc s Andersenem 2019

Ve školní družině si děti po vyučování mohou odpočinout i vyřádit se. Mezi ty nejúspěšnější akce pořádané paními vychovatelkami patří již tradičně Noc s Andersenem. Každým rokem si všechny děti během akce přijdou na své. Letošní noc byla spjata s Ondřejem Sekorou a s hrdiny jeho knížek. Ferda Mravenec a brouk Pytlík patří stále ještě k velmi oblíbeným postavám dětí a jejich dobrodružné příběhy dokáží vyloudit na jejich tvářích úsměvy.  Děti se po vzoru Ferdy Mravence proměnily ve veselé černé tvorečky s červenou puntíkovanou mašlí kolem krku a snažily se dokázat, že jsou nebojácní a vynalézaví jako Ferda.

Od pozdního pátečního večera do rána děti společně zažily spoustu dobrodružství:

- ve skupinách plnily úkoly v prostorách školní družiny

- vyslechly si pohádky

- vyrazily na dobrodružnou procházku s lampiony

- zasoutěžily si v tělocvičně a postavily své mravenčí stavby

- zvládly v krátkém časovém úseku napodobit mravenčí kukly

- zahnaly hlad a žízeň.

Nakonec i pilné mravence překonala únava. Uložili se ke spánku, někteří se svými plyšovými mazlíčky.

Příští rok se dočkají dalšího pokračování.