Ohlédnutí za aktivitami školní družiny posledních dnů školního roku 2020/21

Jako by to bylo včera, co jsme s dětmi v družině odstřihávali poslední dílek krejčovského metru, který měl blížící se prázdniny připomínat. Čas je však neúprosný a nyní je již jedna čtvrtina prázdninových dnů za námi.

Pojďme zavzpomínat a připomenout si akce a činnosti dětí ve školní družině, které si pro ně připravily paní vychovatelky.

Přespávání dětí z 3. , 4. , a 5. ročníku ve školní družině

Počasí nám přálo, tak jsme poseděli u táboráku, u kterého nesměl chybět ani zpěv s kytarou a opékání párků. Ve večerních hodinách pak byl dětem připraven adrenalinový zážitek v podobě stezky odvahy.

O gastronomický zážitek se pak postaraly šikovné maminky našich dětí.

Malý turistický výlet dětí z 1. oddělení školní družiny

Ve čtvrtek 24. června jsme se vydali po předem vyznačené modré turistické“ značce vstříc dobrodružství a ke slíbené odměně při zdolání cíle v podobě kornoutku se zmrzlinou.

Během cesty jsme si nemohli nechat ujít občerstvení v podobě lesních jahod rostoucích na stráni. V nedalekém cíli pak na děti kromě slíbené zmrzliny čekala i domácí vychlazená limonáda s ovocem.

Děti se dozvěděly i pár informací o chovu králíků a měly možnost se s jejich mláďátky také pomazlit.

Letní Olympijské hry ŠD v Bukovci už znají své vítěze

Pětiboj složený z disciplín:

basketbal, florbal, kajak, hod olympijským kruhem

a poslední neuskutečněný parkur, který nám zhatil déšť,

si děti i přesto užily a již se těší na zimní variantu OH.

Kino a popkorn patří k sobě

Poslední den školního roku se nesl ve znamení slziček dojetí i radosti zároveň. Mohlo za něj nejen loučení s kamarády, ale i příběh "neobyčejného kluka", který přichází jako nový žák s vrozenou malformací obličeje do kolektivu dětí ve škole a zažívá... Více nebudu prozrazovat. Vřele doporučuji shlédnutí tohoto filmu nebo přečtení knižního titulu se stejným názvem, jak dětem, které ho neviděly, tak jejich rodičům.

Spoustu dalších fotografií z těchto akcí, ale i z jiných tvůrčích činností najdete ve fotogalerii ŠD:

FOTOGALERIE ŠD

Příjemně strávený zbytek prázdnin plný krásných slunečných dnů bohatých na zážitky vám přejí vychovatelky ŠD při ZŠ v Bukovci.