Ohlédnutí za školním zájezdem Jižní Anglií netradičně 22. - 26. 5. 2019

Zájezd do Anglie patřil mezi nejdůležitější školní akce letošního roku. Byl odměnou za úspěšný projekt Krok za krokem k efektivnímu vyučování na málotřídní škole - vedení školy se rozhodlo zaplatit účastníkům zájezd  z finanční odměny věnované naší škole Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy. Do Anglie vycestovalo 13 žáků a 6 pedagogů, kteří se na oceněném projektu aktivně podíleli.

Cesta do Anglie autobusem byla zajímavá, vyzkoušeli jsme si přejezd podmořským tunelem pod Lamanšským průlivem vedoucím z francouzkého města Calais do anglického Folkestone.

V Anglii jsme nejdříve navštívili přímořské město Hastings a seznámili jsme se s dobrodružnými příběhy pašeráků v jeskyních.

Pozorovali jsme živočichy v podmořském akváriu.

Prošli jsme se po pláži a pochutnali jsme si u moře na "fish and chips".

Ubytování bylo zajištěno v hostitelských rodinách v okolí města Brighton. Brighton jsme si prohlédli i společně s jeho majestátním královským palácem, prošli jsme se jeho komnatami a seznámili jsme se s jeho historií. U moře jsme se prošli po viktoriánském molu Brighton Pier z roku 1899.

Zajeli jsme se podívat na nádhernou katedrálu v Chichesteru, která ukrývá mnoho zajímavostí, například ojedinělou, samostatně stojící zvonici.

Nedaleko Chichesteru jsme se zastavili i v Open Air muzeu, kde se nacházejí jihoanglické venkovské budovy ze 13. - 19. století.

Poslední pobytový den v Anglii patřil Londýnu. Prošli jsme se parkem ve čtvrti Greenwich, viděli jsme místo, kterým prochází nultý poledník.

Obdivovali jsme plachetnici Cutty Sark, která byla ve své době nejrychlejší na světě, převážela čaj a křižovala v 19. století Atlantský a Tichý oceán.

Projeli jsme se po řece Temži londýnskou říční dopravou, vyzkoušeli jsme londýnské metro.

Mezi další shlédnuté památky se přiřadili Buckinghamský palác, Big Ben, Tower, Houses of Parliamnet, Westminster Abbey.

Potkali jsme i hradní stráž.

Londýnské oko se nám asi líbilo nejvíce.

Zpáteční cesta trajektem byla náročná, ale měla své noční kouzlo. Zájezd se vydařil a domů jsme si přivezli velké množství zážitků a vzpomínek doplněných únavou z cestování.

Více fotografií z akce naleznete zde.