Projekt Poznáváme tajemství elektroniky - 18. - 25. 11. 2019

S tajemným světem elektroniky a elektrotechniky se žáci 5. ročníku seznámili během několikahodinového projektu. Při práci vyzkoušeli další stavebnici z nově pořízeného vybavení polytechnické učebny - sadu součástek s názvem Tajemství elektroniky. V sadách stavebnic jsou použity dostatečně velké a spolehlivé součástky, se kterými žáci snadno mohou spojovat obvody. Výuka žáků základní školy je tímto obohacena o pochopení práv a zásad elektroniky a elektrotechniky.

Hraním se žáci zabavili a na montážní desce jim budování různých schémat nečinilo problémy. Budovali schémata řízená magnetem, vodou, dotykem, světlem a zvukem. Získali tak zajímavé efekty jako blýskající žárovky, ventilátory poháněné motorem, létající vrtuli a množství fantastických zvukových efektů.