Kategorie: Dění ve škole, Výchova ke zdraví

Školní kolo závodu v orientačním běhu 13. 9.2018 - vyhodnocení akce

A máme za sebou první sportovní akci v letošním školním roce. Jednalo se o přípravu na soutěž, která proběhne v Třinci pod názvem Beskydský azimut mládeže.

Školní kola se zúčastnili všechny třídy. Trasa orientačního závodu byla vytyčena v blízkosti školy, v dětem známém prostředí. Děti běhaly s mapou, na které měly vyznačenou trasu závodu. Musely oběhnout a najít celkem devět stanovišť.

Ti nejmladší běželi ve skupinkách, starší už museli vše zvládnout sami.

Některým dala orientace v lese pořádně zabrat. Nakonec se však všichni šťastně dostali do cíle, kde už na ně čekal v rámci pitného režimu uvařený čaj. Malí závodníci strávili na čerstvém vzduchu v pohybu větší část dopoledne a přispěli tak k utužení svého zdraví.

Protože se všichni snažili, čekala každého z běžců malá sladká odměna.

Kromě ní byli na závěr vyhodnoceni ti nejúspěšnější v jednotlivých kategoriích. Ti se mohli těšit ze získání prvního diplomu v letošním roce.

Akce se nám podařila, počasí nás nezklamalo a teď máme před sebou další sportovní akci, která proběhne 19. září v Třinci. Přejeme všem našim žákům hodně zdaru při dalších školních aktivitách.

Více fotografií z akce naleznete zde.