Spolupracující organizace

Vystoupení dětí na „vilijovce" klubu seniorů v Bukovci

Dne 12. listopadu 2021 zavítalo několik dětí naší skoly v doprovodu paní učitelky R. Byrtusové do budovy staré požární zbrojnice, aby zde potěšily připraveným programem zdejší členy klubu seniorů u příležitosti jejich tradiční vilijovky".

Děti z 1. třídy měly připravenou dramatizaci pohádky O koťátku, které zapomnělo mňoukat. Jak už název napovídá, hlavním hrdinou je bílé koťátko, které si tak dlouho hraje a skotačí na dvorku s pejskem, až zapomnělo mňoukat a přiučilo se po vzoru pejska hafání - štěkání. Když pak chodilo po dvorku za hospodyní v podání paní učitelky a dožadovalo se misky s mlíčkem podivným hafáním, hospodyně jeho žadonění nerozuměla a tak mu nic k snědku nedala. Koťátko bylo smutné a s pláčem chodilo po dvoře, kde se ho ptala další zvířátka, proč pláče a radila mu, aby si řeklo o mlíčko tou svou řečí. Prasátko radilo chro, chro, chro, kravička mů, mů, mů, a tak dále, ale rady nepomohly. Až bílé koťátko potkalo černého kocourka, který mu poradil zamňoukat mňau, mňau. Koťátko se rozpomnělo, zaradovalo a rovnou běželo za hospodyní, která ho po zamňoukání obdarovala plnou miskou mléka.

Žákyně 4. třídy zpestřily kulturní program recitací básně a zpěvěm s hudebním doprovodem houslí.

Všem členům klubu seniorů byly předány dárečky ve formě přáníčka a sady ručně vyráběných mýdel,

na jejichž výrobě se podílely děti 2. oddělení naší školní družiny.

Pohádka i vystoupení starších žákyň se seniorům velmi líbilo. Kromě potlestku si každé z dětí za své účinkování vysloužilo balíček dobrot.