Kategorie: Dění ve škole, Výchova ke zdraví

Zdravá 5

S výukovými programy Zdravé 5 máme velmi dobré zkušenosti, proto jsme se rozhodli využít nabídky Zdravé 5 i letos. Projektová dvouhodinová lekce byla připravena zvlášť pro žáky 1. a 2. ročníku a zvlášť pro žáky 3., 4. a 5. ročníku. Odlišnosti se týkaly složitosti daného tématu. Mladší děti se poučily o správném složení pestré stravy, zahrály si hru a ve skupinkách připravovaly z čerstvého ovoce a zeleniny na talíři zdravou svačinku v podobě nějakého obrázku. Starší školáci si v úvodu připomněli, pro jakou část organismu je ta která potravina zdravá a důležitá, a poté začali hrát ve čtyřčlenných smíšených skupinách stolní deskovou hru „Obchod Zdravé 5“, kde měli vybírat z množství obrázkových žetonů ty správné nebo zdravé potraviny a ukládat je do pomyslných regálů v obchodě. Tato aktivita byla navíc prokládána lektorčinými soutěžními otázkami, které se týkaly zdravé výživy či znalostí druhů potravin nebo informací, proč je daná potravina pro naše tělo důležitá. Za správné odpovědi, které skupinky zaznamenávaly na mazací tabulky, dostávalo družstvo určitý počet bodů, které mohli směnit za jednotlivé části skládačky puzzle. Vítězné družstvo obdrželo přívěšek na klíče s motivy Zdravé 5 a všichni účastníci pěknou záložku do knihy. Děti aktivita bavila, se zaujetím spolupracovaly a tento projekt byl vítaným zpestřením našeho vyučování.

Více fotografií z akce naleznete zde.