Aktivity ŠD

Čertí rojení 4. prosince 2018

Čerti už zatápí pod kotlem! Zatápělo se i u nás ve školní družině, kdy se konalo Čertí rojení. Všichni naši čerti a čertice si nechali na svých kostýmech pořádně záležet. V tělocvičně je čekala spousta soutěží, her a zábavy. Poté děti dostaly Čertí diplom a menší sladkost.

Fotografie z akce k dispozici zde.

Betlém, jak ho umím já! 2018

Do výtvarné soutěže „Betlém, jak ho umím já!" se naše školní družina zapojuje pravidelně každým rokem. Zadání soutěže je vždy totožné - vyrobit betlém dle vlastní fantazie. Každým rokem vychází najevo, že je čím dál tím těžší vymyslet něco originálního, něco, co se ještě nikomu dříve nepodařilo. A jako vždy představivost a vynalézavost našich žáků opět vítězí a vznikají betlémy, které nám mohou ostatní jen tiše závidět. Práce našich žáků zdobí každoročně v předvánočním období  prostory třineckého muzea. Než jsme je letos převezli do muzea, uspořádali jsme si ve škole svou vlastní výstavu betlémů a pozvali jsme na ni děti z naší mateřské školy.

Ukázky betlémů naleznete zde.

Jablunkovský džbánek 2018

V měsíci září jsme tvořili výrobky do soutěže Jablunkovský džbánek. Letošní téma bylo DĚTSKÝ SVĚT.

Soutěže se zúčastnilo 98 žáků ZŠ Jablunkov, PZŠ Jablunkov, ZŠ Písečná, ZŠ Bukovec, PZŠ Bukovec, ZŠ Mosty u Jablunkova, kroužek při ZŠ Hrčava, PZŠ Dolní Lomná a PZŠ Bystřice.

Slavnostní vyhlášení výsledků soutěže proběhlo v pátek 2. listopadu ve 13h v kinosále Jablunkovského centra kultury a informací.

Žáci naší školy si odnesli celkem 5 cen, děkujeme jim tímto za vzornou prezentaci školy v této soutěži.

V pátek 26. října byla zahájena výstava prodejních prací na téma CO DOKÁŽOU NAŠE DĚTI A BABIČKY. Výstava trvala do 1. listopadu 2018.

Ve spolupráci s Klubem seniorů vytvořili naši žáci velké množství výrobků s podzimní tematikou. Výrobky jsou z různých materiálů a vznikly použitím různých technik. O šikovnosti našich dětí vypovídají následující fotografie:

Výsledky našeho podzimního družinového tvoření zdobí naše školní prostory:

V říjnu 2017 jsme pekli doopravdy. Upekli jsme společnými silami jablečný koláč, který se nám povedl a chutnal úplně všem.

V měsíci září 2017 jsme dokázali mimo jiné i vytvořit plno dobrot, které jindy pečeme doma s babičkami. Zúčastníme se s nimi soutěže Jablunkovský džbánek. Letošní soutěž je na téma Když babička peče. Fotografie našich výrobků naleznete zde.

V loňském školním roce děti plnily úkoly v rámci celoroční hry Kouzla a čáry kouzelníka Brumbála.

Našly si čas i na pečení koláčů a přípravu zdravých pomazánek.

Na podzim proběhla Bramboriáda.

Čas strávený v přírodě je nejlepší formou aktivního odpočinku a napomáhá dětem k načerpání nové energie do dalších dnů.