Ovoce a zelenina do škol

LAKTEA, obecně prospěšná společnost, je schváleným dodavatelem a zajišťuje dodávky v rámci projektu „OVOCE A ZELENINA DO ŠKOL“ pro naši základní školu.

Nárok na dotované ovoce a zeleninu mají zcela ZDARMA všichni ŽÁCI PRVNÍHO STUPNĚ ZÁKLADNÍCH ŠKOL.

Cílem projektu "Ovoce a zelenina do škol" je mj. zvýšit oblibu produktů z ovoce, zeleniny a banánů, přispět k trvalému zvýšení spotřeby ovoce a zeleniny, vytvořit stravovací návyk ve výživě dětí,  zlepšit zdravotního stav mladé populace, bojovat proti epidemii dětské obezity a zvrátit klesající spotřebu ovoce a zeleniny.

Projekt "Ovoce a zelenina do škol" spadá do kompetence Ministerstva zemědělství a Státního zemědělského intervenčního fondu. Na přípravě se podílelo i MŠMT, Ministerstvo zdravotnictví a Ministerstvo financí. Prostředky na tento projekt poskytne Evropská unie 73% a Česká republika 27%.

Projekt "Ovoce a zelenina do škol" se řídí Nařízením Rady ES č. 13/20009, Nařízením Komise ES č. 288/2009, Nařízením Komise ES 1913/2006, Nařízením Evropského parlamentu a rady EU č. 1308/2013, Zákonem ČR č. 500/2004 Sb., Zákonem ČR č. 561/2004 Sb. a Nařízením vlády č. 478/2009, ve znění pozdějších předpisů.