Spolupracující organizace

Beseda s policistkou

S blížícími se prázdninami a aktivitami, jež jsou pro letní chvíle volna typické, je žádoucí a přínosné, vyslechnout si pár rad o bezpečnosti. 16. června přijala naše pozvání, paní policistka pprap. Petra Sikorová z obvodního oddělení Policie České republiky v Jablunkově, která má bezpečnost v popisu práce. Proškolila děti v bezpečném chování jak ve škole, tak na hřišti i v silničním provozu. Mimo to se děti dozvěděly, jaké vybavení nosí policisté u sebe, k čemu slouží a jak funguje. Názornou ukázku dechové zkoušky, teleskopického obušku či možnost se nechat spoutat, si nikdo z dětí nechtěl nechat ujít. Kromě zážitků si z návštěvy paní policistky děti odnášely i spoustu dárků s policejní tématikou. Děti byly velmi nadšené a nejeden chlapec či děvče z našich řad se ten den v profesi policisty vzhlídlo. Tak uvidíme, zda-li jednou za pár let neusedne na jablunkovské policejní služebně i některý z našich žáků.