Spolupracující organizace

Jablunkovský džbánek putuje do Bukovce

Jubilejní 20. ročník soutěže Jablunkovský džbánek se zapíše do historie naší školy. Této soutěže se naše děti účastní již spoustu let. Po pauze, kterou zapříčinil Covid i rekonstrukce prostor nově vzniklého Muzea Trojmezí, zřejmě načerpaly spostu kreativních sil a pustily se do práce na téma Pověsti na Těšínsku naplno. Celkem se v letošním roce zapojilo 7 dětí z naší školy. Dorota Woclawková z 1. třídy, Alžběta Wolná a Matěj Woclawek ze 3. třídy a Dominika Rojíčková z 5. třídy byli vybráni odbornou porotou a obsadili  přední příčky ve svých věkových kategoriích. Dílo Barbory Petrákové z 5. třídy zvítězilo v návštěvnické anketě. Celkem tedy uspělo 5 dětí z naší školy. Všechny práce byly k vidění v prostorách Muzea Trojmezí v Jablunkově. Ocenění byly děti převzít z rukou starosty města Jablunkova p. Jiřího Hamroziho a ředitele Těšínského muzea PaedDr. Zbyška Ondřeky 22. 11. 2022 v sále jablunkovské radnice za doprovodu naší paní učitelky Mgr. Jarmily Ćmielové, která aniž by tušila, obdržela z rukou obou pánů ocenění také. Novinkou letošního ročníku bylo i udělení ceny vyrobené speciálně pro tyto účely a co jiného, než ručně vyráběný keramický džbánek z dílny známé jablunkovské hrnčířky Ivony Davidové. Obdrží jí v daném ročníku ta škola, která má nejvíce oceněných prací. Cena je putovní a velmi nás všechny potěšila. Budeme doufat, že se k nám po letošním držitelství bude v budoucnu také někdy vracet.

Na krátkou reportáž z udělování cen z TV Polar se můžete podívat zde: