Spolupracující organizace

Tvořivé dílny - spolupráce se ŠD při ZŠ Písek

Dne 22. dubna 2022, u příležitosti oslav Dne Země, jsme pozvali na tvůrčí návštěvu naše kamarády z Písku.

Jelikož je tento významný den spojen s ochranou přírody, sběrem, tříděním a recyklací odpadu, byl pro nás používaný materiál i motiv vyráběných prací tématicky spjat s tímto dnem.

Po přivítaní a rozdání závěsných jmenovek z víček od PET lahví, jsme usedli ke společnému stolu, kde už na děti čekal připravený materiál. Prvním naším výrobkěm byla HRA z horní části PET lahve. Podle barev lahví (červená, modrá a zelená), bylo tématicky laděny i samotné výtvarné pojetí. Z červených lahví tvořily děti květy, ze zelených žabky a modrých žraloka. Fantazii se meze nekladly, a tak byly mezi výtvory k vidění i kočky apod. Hra fungovala na principu "chytání" víčka, od  kterého vedla šňůrka k uzávěru lahve. Chytané víčko  si děti stylově  omalovaly a vybarvily (včelky, berušky, brouci, rybky atd.) Abychom zrecyklovali PET lahev celou, její dno samozřejmě nepřišlo nazmar, ale vytvořili jsme si z něj kasičku, opět v pojetí z říše zvířat. A proč zrovna kasičku? No přece proto, že naši planetu Zemi musíme šetřit a chránit. Kasičky znázorňovaly berušky, suchozemské a mořské želvy, podle barev použitých PET lahví.

Po dokončení prací na várobcích z PET lahví si děti snědly zaslouženou svačinu a posilněny se vrhly na dlaší práci, tentokrát s materiálem přírodním. Ze smrkových šišek, skořápek ořechů, provázku a filcu s pomocí tavné pistole tvořily tělo myšky a z borovicových šišek, plastelíny a korálků modelovaly a dekorovaly ježky

Všechny děti spolu vzájemně a s chutí spolupracovaly a navázaly i nová přátelství. Již se prý těší, až se budeme moci opět u nějaké společné akce znovu sejít.

Fotostřípy z celé akce můžete shlédnout níže.