O škole

Spolupracující organizace

             

Spolupráce se zahraničními MŠ

Podzimní návštěva v partnerské školce v Lodygowicích

Za našimi kamarády z Polska jsme se vypravili dne 19. 9. 2019 se skupinkou předškoláků. 
Přivítali nás tanečkem, ve kterém jsme poznávali podzimní plody nejen zahrad, polí, ale i lesů.

A právě les a jeho obyvatelé byl cílem našeho společného dne. Po vydatném obědě a zábavném hraní jsme minibusem vyrazili za paní "hajnou" do jejího "sídla".
Postupně jsem potkávali a pozorovali lesní "kamarády", vyslechli jsme si povídání o jejich životě a na lesním ohništi si připravili chutné klobásky. Samozřejmě s největší opatrností, abychom lesu neublížili.
Ze společných setkání s našim panem myslivcem z Bukovce, jsme všechna zvířata bezpečně poznali a v lese se chováme, jak se patří.
Den rychle utekl a my se domů vraceli plní zážitků.

Těšíme se na další společná setkání

    

 

více na fotogalerii MŠ

Naši předškoláci na návštěvě v Lodygowicích

V úterý 7. 5. 2019 jsme vyrazili za našimi kamarády do polské MŠ v Lodygowicích. Cesta nám, díky spolehlivému a veselému panu řidiči, rychle uběhla a my jsme se po chutné svačince mohli začít seznamovat, hrát si, ale taky tvořit. Tentokrát jsme se stali "specialisty" na výrobu mýdla. Každý ho míchal podle svých představ. Čokoládové, kytičkové, makové či se třpytkami a bylinkami. A všichni jsme to zvládli! Polští předškoláci nám na závěr předvedli taneček "Na jarní louce" a moc se jim povedl!
Po společném hraní nechyběl sladký bonus- cukrová vata, kterou přichystaly p. kuchařky před našima očima.
Den rychle utekl a my jsme se v pořádku a spokojení vraceli domů.

Budeme mít ve školce o čem vyprávět!yes

více fotek- fotogalerie MŠ

 

 

Setkání s kamarády z Polska- Lodygowic aneb „Bramborový den“

Ve středu 17. 10. 2018 jsme se v naší školičce opět setkali s předškoláky a paními učitelkami z partnerského předškolního zařízení v Polsku. Tato vzájemná spolupráce už trvá přes deset let a stále si máme co nabídnout a na čas strávený společně se těšíme. Tentokrát přijali pozvání i předškoláci a paní učitelky z PMŠ v Bukovci.

Pro tento den jsme si vybrali činnosti spojené s bramborami, s plodinou, kterou všichni dobře známe.
Společné přivítání a seznámení vystřídaly aktivity jak výtvarné, pracovní, tak i pohybové. Bramborovými tiskátky jsme si nazdobili podzimní tašky, nakrájeli hromadu, ale opravdu hromadu bramborových hranolek, umíchali a nakonec i upekli chutný koláč. Nejočekávanější činností pak byla „Bramborová olympiáda“ v tělocvičně. Převážela se, nakládala a následně vykládala bohatá úroda brambor, skákalo se v „bramborovém“ pytli a nakonec jsme si užili “bramborovou“ bitvu.
To všechno úsilí si zasloužilo pořádné ocenění v podobě medaile nikoliv bramborové, ale zlaté. Nechyběla ani hranolková hostina s vlastním koláčem.
Společný den rychle utekl a my se už těšíme, co si pro nás naši kamarádi připraví na jarním setkání v Lodygowicích.
Poděkování patří všem paním učitelkám MŠ, školnicím a kuchařkám, díky kterým nám všem bylo příjemně.
Ono pořád platí, že „když se chce, tak všechno jde“.

smiley

 

 

 

 

Setkání s naší partnerskou školkou v Lodygowicích z Polska

S našimi kamarády z Polska jsme strávili příjemný den 4.10. 2017 v naší školičce. Společně jme se přivítali, představili a pak jsme se dozvěděli, jak pečovat o naše zdraví a o zdravých potravinách, aby nám bylo prima v programu pro děti "Zdravá pětka". Zatančili jsme si, poznávali, co nám prospívá  a připravili si "zdravé mlsání" na talířku, které jsme pak s "chutí" snědli. A opravdu, bylo nám primasmiley!

Více obrázků na  fotogalerie MŠ